Úspěchy žáků naší školy 2018/2019

Pohár pražských škol - beachvolejbal

Art Botič - literární soutěž

Štafetový pohár - krajské finále

Školní literární soutěž – Tajemství pana Čapka

Během jarních měsíců proběhla u nás ve škole literární soutěž týkající se Karla Čapka. Zde předkládáme nejlepší luštitele jednotlivých tříd.

5. KPeňafort, Petrus
5. LSoukupová, Divišová
5. MNestrojil, Pitřinec
5. NVlková, Humplíková B., Müllerová, Humplíková A.
6. HBrábek, Myslil
6. CHFicenecová, Herzánová
6. JJežková, Hradcová, Tichý, Valenta
7. DPavová, Kolman
7. FVeličová, Kundrátová, Nosálková, Lavičková, Maleček, Chloupek
7. GChudoba, Rajský
8. ARychmach, Prager
8. BSchwaller, Horejš
8. CSedlářová, Šafařík
9. VHercoková, Rysová
9. ŽGrézlová, Mazurová

Všem soutěžícím děkujeme a vítězům gratulujeme.

Olympiáda z českého jazyka - 7. ročník

1.Maleček Tomáš, Chloupek David (7. F)47 b.
2.Pavová Erika, Skořepová Klára (7. D)46 b.
3.Šopov David, Kranyš Michal (7. G); Důrasová Elena, Hrdonková Magdaléna (7. D); Sedlák Jan, Sedlák Michal (7. F)44 b.
4.Veličová Ema, Kundrátová Simona (7. F)43,5 b.
5.Miklóšová Orši, Boštíková Natálie (7. G); Godula Tobiáš, Mikula Jiří (7. F)43 b.

McDonald´s cup fotbal – finále okresu

Účastníci: 2.Ž – Hrubeš, Huček, Vytiska; 2. Z – Hrubý, Šorejs; 3.T – Niederle, Silný; 3.Š – Kohák; 3. U – Kasal
Kdy: 25. dubna 2019
Kde: FC Tempo Praha
Výsledek: 3. místo
Vedoucí: Daniel Kraft

POHÁR ROZHLASU - ATLETIKA (starší žáci, mladší žákyně)

Okresní kolo
Datum konání: 13. 5. 2019
Místo konání: ZŠ Jitřní
Starší žáci: 8. A – Mesl; 8. B – Čížkovský, Šena, Ševčík; 8. C – Buřival, Kopřiva, Tytl; 9. V – Maleček, Řeháček
Mladší žákyně: 6. J – Hradcová, Weinholdová; 6. H – Hrubešová, Koukalová Magda, Koukalová Markéta, Pojda, Štanclová; 6. CH – Polcarová; 7.G - Dvorská
Starší žáci 4. místo
Mladší žákyně 6. místo

Les očima reportéra – Děti malují pro konto bariéry

III. kategorie / 2. stupeň ZŠ
1. místo Kosová Kateřina (8. Ž)
Miřátská Anna (8. V)
3. místo Humplíková Ema (7. D)
Nechanická Tereza (7. D)
Veličová Emma (7. F)
Lutchenko Jura (7. G)
Vaško Dan (7. G)

Nejlepší a vybrané výtvarné práce budou bezplatně využity pro tvorbu obrazové části stolního kalendáře "Děti malují pro Konto Bariéry", který bude vydán pro nadcházející rok a jehož prodejem budou získávány finanční prostředky na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti. (www.detimaluji.cz)

GRATULUJEME!

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Koncem ledna proběhlo na naší škole školní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 67 žáků všech tříd 6. – 9. ročníku. Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do okresního kola:

  • kategorie A (6. ročník) – Cyril Hrdlička (6. H)
  • kategorie B (7. ročník) – Elena Důrasová (7. D)
  • kategorie C (8. a 9. ročník) – Matyáš Godula (9. Ž)

Okresní kolo se konalo pro žáky základních škol a víceletých gymnázií 20. 2. 2019 na ZŠ Ke Kateřinkám. Soutěžní úlohy se skládaly ze 3 částí: písemný test, práce s atlasem a praktické činnosti (třídění a zpracování dat a informací, analýza, syntéza). Cyril Hrdlička obsadil v okresním kole Zeměpisné olympiády 3. místo, Elena Důrasová skončila jedenáctá a Matyáš Godula byl třináctý.

Poprask - házená

Dětský fotbalový pohár

Laťka Jitřní - závod ve skoku vysokém

RECITAČNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ 5. ROČNÍKU

1. místoAntonín Moškoř (5. N)
2. místoKristýna Šťovíčková (5. M), Nikola Sedláčková (5. L)
3. místoFilip Rathauský (5. L)