1. pololetí: 4. 9. 2023 - 31. 1. 2024
2. pololetí: 1. 2. 2023 - 28. 6. 2024
Plán akcí
září
Seznam akcí
4. 9. pondělí | Zahájení školního roku, od 5. 9. podle rozvrhu |
5. 9. 8:00 | Školní parlament (8:00), Celoškolní setkání (9:00) |
5. 9. | Třídní schůzky (0.-4. r.: 17:00, 5.-9. r.: 18:00) |
6. – 8. 9. | GO program VI. A (Samopše) |
6. – 8. 9. | Eko program V. D (Vlašim) |
6. 9. od 15:00 | Přihlašování žáků do kroužků |
8. – 10. 9. | Výjezd školního parlamentu (Samopše) |
10. – 12. 9. | GO program VI. C (Samopše) |
12. 9. | Schůze KPŠ |
11. – 13. 9. | Eko program V. Č (Vlašim) |
12. – 14. 9. | GO program VI. B (Samopše) |
18. – 20. 9. | Eko program pro V. E (Vlašim) |
od 18. 9. | Začínají kroužky |
29. 9. | Ředitelské volno |
říjen
Seznam akcí
2. 10. | Školní parlament |
3. 10. – 5. 10. | Sběr papíru |
3. 10. | Školská rada, provozní porada |
4. 10. | Branný den (podklady pro TH a projekt pro 5. – 7. ročník) |
7. 10. | Dopoledne s Jížou (pořádá KPŠ) |
15. 10. | Tvořivá dílna (Podzimní dekorace – pořádá KPŠ) |
21. 10. | Šifrovačka (pořádá KPŠ) |
23. 10. | Odevzdání krátkých filmů „Filmový festival Jižní“ (pořádá KPŠ) |
26. – 27. 10. | Podzimní prázdniny |
29. 10. | Tvořivá dílna (Dušičková dekorace – pořádá KPŠ) |
listopad
Seznam akcí
6. 11.
| Školní parlament
|
7. 11.
| Pedagogická rada, následují schůzky „3 v 1“
|
12. 11.
| Promítání a vyhodnocení „Filmového festivalu Jižní“ (pořádá KPŠ)
|
16. 11.
| Páteční rozvrh místo čtvrtečního
|
22. 11.
| Jarmark (projekt fin. gram. pro 5. – 7. r. a dobrovolně ostatní třídy)
|
| Přihlášky na SŠ s talentovou zkouškou
|
29. 11.
| Zimní blešák (pořádá KPŠ)
|
prosinec
Seznam akcí
4. 12.
| Školní parlament
|
5. 12.
| Mikuláš chodí po škole
|
5. – 7. 12.
| Sběr papíru
|
19. 12.
| Vánoční besídka pro veřejnost
|
20. 12.
| Koncert Děti dětem, besídky
|
27. 12. – 2. 1.
| Vánoční prázdniny
|
leden
Seznam akcí
8. 1.
| Školní parlament
|
9. 1.
| Třídní schůzky, informace ke studiu na SŠ
|
17. 1. od 17:00
| Schůzka se zájemci o zápis do 1. ročníku a př. třídy
|
23. 1.
| Pedagogická rada
|
23. – 25. 1.
| Sběr papíru
|
31. 1.
| Pololetní vysvědčení
|
únor
Seznam akcí
2. 2.
| Pololetní prázdniny
|
5. – 9. 2.
| Jarní prázdniny (Praha 6–10: 12. – 16. 2.)
|
12. 2.
| Školní parlament, celoškolní setkání
|
12. 2.
| Přihlašování k závěrečným pracím 9. ročníku
|
14. 2.
| začíná Kurz Předškolák (10 lekcí)
|
23. 2.
| Karneval
|
do 28.2.
| Přihlášky na SŠ pro 1. kolo
|
březen
Seznam akcí
3. 3. – 7. 3.
| 1. Lyžařský zájezd pro 7. ročník (Postalm – Rakousko)
|
7. 3. – 11. 3.
| 2. Lyžařský zájezd pro 7. ročník (Postalm – Rakousko
|
4. 3.
| Školní parlament
|
28. 3.
| Velikonoční prázdniny
|
duben
Seznam akcí
8. 4.
| Školní parlament
|
9. 4.
| Školská rada, pedagogická rada
|
10. – 11. 4.
| Zápis do 1. ročníku a přípravné třídy
|
???
| Přijímací zkoušky na maturitní obory
|
17. 4.
| Jarní Blešák (KPŠ – venku)
|
21. 4.
| Tvořivá dílna (Jarní dekorace – KPŠ)
|
23. – 25. 4.
| Sběr papíru
|
24. 4.
| Den Země (projekt pro 5. – 7. r.)
|
25. 4.
| Focení tříd
|
25. 4.
| Čarodějnice (pořádá KPŠ – venku)
|
květen
Seznam akcí
6. 5.
| Školní parlament
|
2. 5.
| Případné losování při převisu uchazečů do 1. ročníku
|
??. 5.
| Květinový den v boji proti rakovině 2024
|
13. – 31. 5.
| Vyhrazený termín pro výlety 5. – 9. ročníku
|
červen
Seznam akcí
3. 6.
| Školní parlament
|
5. 6. v 16:00
| Schůzky rodičů budoucí přípravné třídy
|
5. 6. od 15:00
| Přihlašování žáků 5. ročníku k dalšímu cizímu jazyku
|
6. 6.
| Zahradní slavnost ke Svátku sousedů a MDD
|
7. – 8. 6.
| volby do Evropského parlamentu
|
11. 6. od 14:00
| Obhajoby závěrečných prací 9. ročníku (celoškolní projekt)
|
12. 6. od 15:00
| Přihlašování žáků 7. a 8. ročníku k volitelným předmětům
|
12. 6. v 17:00 hodin
| Schůzky rodičů budoucího 1. ročníku
|
18. – 20. 6.
| Sběr papíru
|
20. 6.
| Pedagogická rada
|
24. – 26. 6.
| Olympijské dny (celoškolní projekt) a akce tříd
|
27. 6.
| Celoškolní setkání
|
27. 6.
| Tvořivá dílna (Kytička pro vyučující – KPŠ)
|
28. 6.
| Ukončení školního roku
|
červenec - srpen
30. 6. - 6. 7. | Ubytování Sokolů ve škole v době XVII. sletu |
1. 7. - 1. 9. | Hlavní prázdniny |
29. 8. od 15:30 | Odpoledne před školou |
Výhled pro 97. školní rok 2024/25
- Začátek v pondělí 2. 9. 2024, konec 28. 6. 2024, pololetí ukončeno v úterý 31. 1. 2024
- Podzimní prázdniny: úterý 29. 10. a středa 30. 10. 2024
- Vánoční prázdniny: pondělí 23. 12. 2024 - pátek 3. 1. 2025. Vyučování od pondělí 6. 1. 2025
- Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 31. 1. 2025
- Jarní prázdniny: 10. – 16. 2. 2025
- Velikonoční prázdniny: čtvrtek 17. 4. 2025
- Hlavní prázdniny: pátek 1. 7. 2025 - neděle 31. 8. 2025
- Období školního vyučování ve školním roce 2025/2026 začne v pondělí 1. 9. 2025.
- Případné vyhlášení ředitelského volna je v kompetenci ředitele školy (předpoklad 31.10., 1.11., 9.5.)
Organizace vyučování
Organizace výuky
1. - 4. ročník, vstup do budovy „starým vchodem“ v 7:55 - 8:10 |
1. hodina: | 8:15 - 9:00 |
přestávka: | 9:00 - 9:10 |
2. hodina: | 9:10 - 9:55 |
velká přestávka: | 9:55 - 10:10 |
3. hodina: | 10:10 - 10:55 |
přestávka: | 10:55 - 11:05 |
4. hodina: | 11:05 - 11:50 |
přestávka: | 11:50 - 12:00 |
5. hodina: | 12:00 - 12:45 |
přestávka: | 12:45 - 12:55 |
6. hodina: | 12:55 - 13:40 |
přestávka: | 13:40 - 13:50 |
7. hodina: | 13:50 - 14:35 |
přestávka: | 14:35 - 14:45 |
8. hodina: | 14:45 - 15:30 |
přestávka: | 15:30 - 15:40 |
9. hodina: | 15:40 - 16:25 |
Organizace výuky
5. - 9. ročník, vstup do budovy „hlavním vchodem“ v 7:40 - 7:55 |
1. hodina: | 8:00 - 8:45 |
přestávka: | 8:45 - 8:55 |
2. hodina: | 8:55 - 9:40 |
svačinová přestávka: | 9:40 - 10:00 |
3. hodina: | 10:00 - 10:45 |
velká přestávka: | 10:45 - 11:00 |
4. hodina: | 11:00 - 11:45 |
přestávka: | 11:45 - 11:55 |
5. hodina: | 11:55 - 12:40 |
přestávka: | 12:40 - 12:50 |
6. hodina: | 12:50 - 13:35 |
velká přestávka: | 13:35 - 13:50 |
7. hodina: | 13:50 - 14:35 |
přestávka: | 14:35 - 14:45 |
8.hodina: | 14:45 - 15:30 |
přestávka: | 15:30 - 15:40 |
9. hodina: | 15:40 - 16:25 |